ВМРО ДПМНЕ БИТОЛА: Битола протестира, не за ново ПРЕДАВСТВО!


Од денеска, па во наредните денови ќе има блокади на сообраќајници низ Скопје и десетина други градови низ Македонија. Мотото на протестот е „Доста е. Излези за Македонија“. Од 15 до 17 часот денеска блокада и во Битола на кружниот тек кај Безистенот.


Вчера претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги најави како протест на кој бараат документот за кој, како што велат, преговараат премиерот Зоран Заев и специјалниот претставник Владо Бучковски со техничата Влада во Бугарија да биде ставен на увид на јавноста.


Не за новото предавство!

Битола протестира!


29060043_2016680208590936_36926234558838