(ФOTO) Мрме доби преубав подарок од играчите за роденден


Пред последната проверка за Европско првенство против Казахстан (петок 17:00), селекторот Игор Ангеловски го прослави 45-от роденден а од своите драги фудбалери доби убав подарок – вреден часовник. Со објава на Фејсбук, селекторот Ангеловски уште еднаш ја покажа прекрасната атмосфера која владее во националниот тим:

29060043_2016680208590936_36926234558838