Вработен во Пошта на Македонија во Битола, делел „ВОСПИТНИ“ на разбојници па го заборавиле моторот


На 14.04.2021 во 09.10 часот во СВР Битола било пријавено дека во експозитура на „Пошта на Македонија“ на ул.„Македонска фаланга“ во Битола две лица со закана кон вработениот се обиделе да ги одземат парите од дневниот промет, при што и физички го нападнале, но не успеале во намерата. Се работи на расчистување на случајот.


Извор: Шеталиште

29060043_2016680208590936_36926234558838