ФОТОГАЛЕРИЈА: Река народ на протестот- бараа правда за уставобранителите и слобода за Македонија

Река народ на масовниот семакедонски протест „Правда за уставобранителите, слобода за Македонија“ маршираше од Влада до Собранието. Извици за „Оставка“ и „Никогаш Северна, само Македонија“ одекнуваат од насобраните граѓани.

Меѓу присутните е и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од пратеници и партиски функционери, во знак на поддршка на демонстрантите.


29060043_2016680208590936_36926234558838