ЕВЕ ВО КОЕ СЕЛО БИЛ: Полицијата го пронајде скапоцениот „ѕвер“ украден среде Партизанска

По преземени активности од страна на скопската полиција, бил пронајден автомобил „ауди 6 кватро“, кој претходно бил пријавен како украден на булеварот „Партизански одреди“.

Како што информираат од МВР, во врска со случајот приведен е 34-годишен жител на Грчец со иницијали Н.Ш.


За целосно расчистување на случајот бил извршен и претрес во неговиот дом.извор: ekonomija.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838