Со тyпaници нaпaднaт Филип Петровски?

Екс-директорот на Државниот Архив на Македонија Филип Петровски, вчеравечер околу 22.00 часот бил нападнат во една скопска ќебапчилница, дознава Инфомакс.


Според информациите на Инфомакс, Петровски бил нападнат од неколку лица со тупаници додека седел во кафеаната.


Во МВР нема пријава за ваков настан.извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838