Христијан Мицкоски за ФОКУС: Договорот со Бугарија треба да се поништи


„Најмалку што можеме да побараме од нашиот иден коалициски партнер на локалните избори, кој пледира да ја добие поддршката за градоначалник во албанските средини, е да ги почитува Македонците и другите помали заедници и да прифати претседавач на Советот на општината да биде Македонец“, ја открива ексклузивно понудата на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.


Тој во разговор за „Фокус“ зборува и за очекувањата од Брисел, односот со Заев и со Пендаровски, како и за надежите да седне на премиерската фотелја на Илинденска

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК

извор: Фокус

29060043_2016680208590936_36926234558838